Hírek
2016. Október 14. 16:14, péntek |
Helyi
Forrás: József Attila Általános Iskola
25 éve kezdődött...
25. alkalommal is került ismét megrendezésre az Újdombóvári Őszi Fesztivál.
25. alkalommal is került ismét megrendezésre a Dombóvári József Attila Általános Iskola szervezésében, és Dombóvár Város Önkormányzatának segítségével Újdombóvár legtöbb lakóját megmozgató Újdombóvári Őszi Fesztivál.
Az osztályok és szülők együttes munkájának köszönhetően csodálatos terménydíszek elhelyezésével és a „25 éve kezdődött…” kiállítás megnyitójával vette kezdetét a rangos esemény október 7-én. A kiállításon megjelenteket az intézményvezető, Kovácsné Lébényi Klára köszöntötte. Juhász Csilla intézményvezető-helyettes nyitotta meg a tárlatot. Az elmúlt 25 év Őszi Fesztiváljainak fényképanyagából, a kisbírók versein át, régi kiállítási tárgyakból egy nívós kiállítótér fogadta a jelenlevőket.
A másnapi rendezvény hivatalos része a megnyitóbeszédekkel vette kezdetét, amit iskolánk intézményvezetője, valamint a város polgármestere, Szabó Loránd osztott meg. A terményáldás és a kisbírói köszöntő, a néptánc látványa, az elszálló galambraj és a harangszó mind a felvonulás kezdetének közeledtét jelezte. A vidám diákok fesztiváli forgataga tanáraikkal, szüleikkel, a rezesbanda talpalávalójára indult a szüreti fesztivál útvonalán, üdvözölve a városrész lakosait.
A nap folyamán az iskola udvarán árusok kínálták sokféle portékáikat, a rendezvénysátorban sorra követték egymást a fellépők. A régi idők bírói és bírónéi is tiszteletüket tették, jutalmuk nem is maradt el. Voltak finom jubileumi torták, melyeket az intézmény vezetősége és dolgozói szeltek fel és kínáltak a jelenlevő érdeklődőknek. A jó étkek illata betöltötte az iskola udvarát.
Az este a tűzijáték hangjaival és fényeivel jelezte a közeledő bál kezdetét, ami ismét sokaknak kínált nagyszerű kikapcsolódási lehetőséget.
Szép volt, jó volt, igaz volt! 25. volt!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:20, péntek | Helyi
Mit ér az ember? - interaktív előadás lesz a Dombóvári Művelődési Házban
Mikortól ember az ember? Miben rejlik az emberi élet értéke? Van-e olyan, hogy egyik ember élete értékesebb egy másikénál? - Többek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Dombóvári Művelődési Házban.
2026. Április 15. 00:00, szerda | Helyi
A Dombóvári Szuperinfó legújabb száma oldalunkon már olvasható
Ha szeretné rendszeresen és mielőbb megkapni újságunkat online postaládájába, iratkozzon fel email címével az alábbi oldalon:
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi
Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron
Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik:













