Hírek
2018. Április 04. 07:24, szerda |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
28 milliós marihuánaszállítmány Röszkén
Tizenöt kilogramm marihuánát találtak a pénzügyőrök egy svájci nő autójában elrejtve Röszkén - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-t.
Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferense közölte, hogy a belépésre jelentkező nőt ellenőrző pénzügyőröknek gyanússá vált a jármű csomagtartójából áradó erős autóillatosító szaga, ezért a gépkocsi tüzetes átvizsgálása mellett döntöttek.
Az autó hátsó ülésének lehajtható könyöklője mögött, a ragasztott plüss kárpitborítást leszerelve, festett csavarokkal rögzített lemezajtót találtak. Az ajtó mögött kialakított rejtekhelyről megközelítőleg 15 kilogramm növényi törmelék - a gyorsteszt szerint marihuána - került elő - tudatta az alezredes. Hozzátette: a drogszállítmány feketepiaci értéke körülbelül 28 millió forint.
Az Országos Rendőr-főkapitányság Kommunikációs Szolgálatának tájékoztatása szerint a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kábítószer birtoklása bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást a 38 éves svájci állampolgár ellen, őrizetbe vették, és kezdeményezték előzetes letartóztatását.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

