Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2012. Január 07. 19:30, szombat | Helyi
Forrás: MTI

A kamara szerint Tolnában nőtt az építőipari teljesítmény

A kamara szerint Tolnában nőtt az építőipari teljesítmény

A Tolna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara által összesített adatok szerint a megyében tavaly várhatóan mintegy 8 százalékkal nőtt az építőipari termelés. Jelentősen nőtt továbbá az autókereskedők árbevétele is.

Fisher Sándor, a kamara elnöke a TMKIK saját adatgyűjtésen, valamint az első három negyedéves NAV-adatokon alapuló becslésről elmondta: miközben országosan várhatóan 11 százalékkal csökkent az építőipar teljesítménye, a Dél-Dunántúlon ennél jóval nagyobb mértékű, 28 százalékos visszaesés várható. Tolna megyében ugyanakkor a beruházások értéke - a 2010-es 55 milliárd forint után - becslésük szerint 2011-ben megközelíti a 60 milliárd forintot. Miután a lakásépítések száma nem emelkedett, a növekedés elsősorban ipari beruházásoknak köszönhető - mondta a TMKIK elnöke.

Szintén növekedésről számoltak be a Tolna megyei autókereskedők; az ágazat szereplői megyei szinten mintegy harminc százalékos árbevétel-emelkedést jeleztek.

A kamarai elnök tájékoztatása szerint hat százalékkal csökkent 2010-hez képest a Tolna megyei szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma: 2011-ben 110 ezer éjszakát regisztráltak, a vendégek száma pedig várhatóan 45 ezer körül alakul.

Az első három negyedév átlagában 1,6 százalékkal nőtt a foglalkoztatottak száma, amely 45 297 fő volt, a munkaképes lakosságnak ugyanakkor csak az 52,6 százaléka volt foglalkoztatott.

Tolnában az egy főre jutó GDP az országos átlag 69,1 százaléka volt, az ipari termelés, amely értéke fejenként 1,7 millió forint, az országos átlagnak 48,8 százaléka; a dél-dunántúli megyék közül ugyanez az arány Baranyában 38,6, Somogyban 47,6 százalék volt.

Fisher Sándor elmondta: 2011-ben elsősorban a hazai piacra termelő cégeknél csökkent a megrendelés-állomány, a megye gazdasága - bár az exportra termelő cégek száma csekély -, várhatóan pozitív külkereskedelmi mérleggel zárja az évet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Helyi

Tetejére borult egy autó Jágónaknál

Tetejére borult egy személyautó, miután összeütközött egy másik járművel hétfő este Jágónaknál, a 6519-es számú út 3. kilométerénél.

2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi

Csajok Miniben…, de nem úgy!

Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.

2026. Június 08. 21:21, hétfő | Helyi

A dombóvári gyermekorvosok rendelési ideje a nyár folyamán

Tájékoztatás a dombóvári gyermekorvosok rendelési idejéről 2026. június 15-től 2026. szeptember 4-ig

2026. Június 08. 09:58, hétfő | Helyi

Gyászhír

Mély fájdalommal tudatja a gyászoló család, hogy Almási Borbála, a Dombóvári Polgárőr Egyesület elnöke örökre elaludt. Búcsúztatása és végső nyugalomra helyezése 2026. június 16-án 11 órakor a Dombóvári Köztemetőben lesz.