Hírek
2020. Március 17. 11:10, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A koronavírus-helyzet javítja a vevők alkuhelyzetét a lakáspiacon
Javul a vásárlók alkuhelyzete a lakáspiacon az új koronavírus-járvány okozta idegenforgalmi visszaesés miatt - írta a Világgazdaság kedden az ingatlan.com összefoglalójára hivatkozva.
A lap kiemelte, hogy egyre több alkalmi vétel lehet a következő két-három hónapban.
Miután a tulajdonosok több lakást akarnak majd kiadni, csökkenhet az albérletek ára – tették hozzá.
Valószínűsíthető, hogy a befektetési céllal vásárolt ingatlanokat hosszú távú bérbeadással tudják hasznosítani a tulajdonosok.
Balogh László, az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője azt mondta, hogy a járvány hatása gyorsan begyűrűzött a mindennapokba. A lakáspiacon alapvető változásokat hozott az új helyzet. A személyes tapasztalatszerzés helyett még inkább felértékelődik a részletes információkat tartalmazó online hirdetések szerepe – tette hozzá.
Az elmúlt hetekben visszaesett a kereslet, a kínálat azonban bővült.
A szakértő szerint jelentősebb árleszállítás nem várható a teljes piacot tekintve, de a korábbi évekhez képest jóval gyakoribbakká válhatnak az alkalmi vételek, a vásárlók pedig többet alkudhatnak, mert 10-15 százalékkal kevesebben vannak, mint a veszélyhelyzet kihirdetése előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

