Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2018. Augusztus 29. 07:29, szerda | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Árvízvédelmi gyakorlópálya épül Szolnokon

Árvízvédelmi gyakorlópálya épül Szolnokon

Árvízvédelmi gyakorlópályát épít ki a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) Szolnokon, a Millér csatornánál - tájékoztatta a vízügyi szervezet igazgatója az MTI-t.

Lovas Attila elmondta: a gyakorlópályán a nagy és elhúzódó áradásokkor előforduló tipikus árvízi jelenségeket szimulálják majd. A mesterségesen előidézett veszélyhelyzetben tudják majd gyakorolni a szakemberek a védekezési módokat. A pálya egy szabályos hatszög alakú árvízvédelmi töltésből áll, amelynek három szakasza egyforma, a többi különböző magasságú. Az így kialakult, vasbeton fallal kettéosztott medencék feltöltéséhez alkalmanként mintegy 1200 köbméter vízre van szükség a Milléri főcsatornából.

Az elsődleges cél az árvíz elleni védekezésben résztvevő szakemberek felkészültségének szinten tartása, valamint az újonnan beosztott fiatalok megismertetése a tényleges védekezési feladatokkal. A tervek szerint több mint 14 féle tevékenység gyakorolására lesz lehetőség. A gyakorlatok a csaknem 1700 homokzsák megtöltésétől kezdve a szervezési feladatokon keresztül a töltés magasításig mindent tartalmaznak, amire éles helyzetben szükség lehet. A hazai vízügyi szervezet új létesítménye alkalmas lesz az idevágó rendeletben előírt védelmi gyakorlatok megtartására is.

A gyakorlópálya az Árvízvédelmi védvonalak mértékadó árvízszintre történő kiépítése, védvonalak terhelésének csökkentése a Közép-Tiszán elnevezésű KEHOP-projekt egyik elemeként készül majd el. A teljes projekt kedvezményezettje az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Kötivizig konzorciuma, az összes támogatás mintegy 9 milliárd forint.

Az első hazai árvízvédelmi gyakorlópályának vizet adó Millér a Tisza egykori ágából létrejött csatorna, amelyet a folyó szabályozásakor, 1862-ben zsilippel zártak le.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.