Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2025. Június 02. 11:45, hétfő | Helyi
Forrás: Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Átadták a „A jövő tűzvédelme” című alkotói pályázat díjait

Átadták a „A jövő tűzvédelme” című alkotói pályázat díjait

Május 31-én az önkéntes tűzoltók 2025. évi versenyén zárult díjátadóval az Országos Tűzmegelőzési Bizottság „A jövő tűzvédelme” című alkotói pályázat területi fordulója.

Az eseményre a gerjeni Sportpályán megtartott tűzoltóversenyen került sor, ahol diákok, pedagógusok és szülők gyűltek össze, hogy együtt ünnepeljék a fiatal alkotók sikereit.

A pályázat célja idén is az volt, hogy az iskolások kreatív formában mutassák be a tűzvédelem fontosságát, a lakástüzek megelőzésének lehetőségeit, illetve a tűzesetek okozta károk mérséklését. A Tolna Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz minden eddiginél több, összesen 759 alkotás érkezett.

A pályaműveket vármegyei szinten bíráló zsűri elnöke, Diószeghy Edina művésztanár a díjátadóra írt köszöntőjében értékelte az alkotásokat és gratulált a díjazásban részesülőknek . Az eseményen jelen volt Orbán Attila, a Tolna Vármegyei Közgyűlés elnöke is, aki a Közgyűlés nevében valamennyi alkotónak díjat adott át. Dr. Balázs Gábor tűzoltó dandártábornok igazgató külön köszöntötte az alkotókat és kísérőiket, és köszönetét fejezte ki a felkészítő pedagógusoknak, a szülőknek, a patronálóknak, akik hozzájárultak a bőséges díjakhoz és nem utolsó sorban a gyerekeknek, akik évről-évre elkápráztatják az Igazgatóságot alkotásaikkal.

A kézműves és digitális kategóriákban benyújtott alkotásokat négy korcsoportban –, óvodás, 6–10, 11–14 és 15–18 évesek – díjazták. A zsűri különdíjakat is kiosztott azoknak a pályázóknak, amelyek különösen kreatív ötlettel vagy kivitelezéssel tűntek ki.

A legtöbb pályaművet –149 -et – a Tolnai Wosinszky Mór Általános Iskola diákjai küldték be. A területi fordulóban első helyezést elért alkotások továbbjutnak az országos versenyre, amelynek ünnepélyes díjátadója 2025. június 16-án lesz Budapesten. A szervezők bizakodnak benne, hogy a vármegyei alkotások közül több is elismerésben részesül majd az országos mezőnyben is.

Az eredmények itt olvashatók.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 09:25, péntek | Helyi

A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik

A Dombóvári Rendőrkapitányságon a 17030/157/168/2026. körözési számon eljárást folytatnak Kovács Martin eltűnése kapcsán.

2026. Július 23. 09:59, csütörtök | Helyi

Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén

Ha állást keresel, nézd meg az aktuális helyi lehetőségeket oldalunkon!

2026. Július 22. 09:58, szerda | Helyi

Négy koncerttel zárul Magyarország legnagyobb ifjúsági fúvószenei tábora

Baranyában, Zalában, Somogyban és Horvátországban koncerteznek a DDRF zenekarai

2026. Július 21. 00:00, kedd | Helyi

Tizenkét járásban épít ki korszerű távközlési hálózatot a Tarr Kft.

Dombóvár környékén pl. Ágon, Alsómocsoládon, Bakócán, Baranyaszentgyörgyön, Gerényesen, Kisbesztercén, Kishajmáson, Kisvaszaron, Meződön, Palén, Szágyon, Tarróson, Tékesen, Tormáson, Vargában, Vásárosdombón és Vázsnokon