Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2018. Április 01. 19:01, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Az erős szélben kidőlt fák, letört ágak miatt hívják a tűzoltókat

Az erős szélben kidőlt fák, letört ágak miatt hívják a tűzoltókat

Sok munkát ad a tűzoltóknak az erős szél vasárnap: elsősorban kidőlt fákról, letört ágakról érkeznek bejelentések, főként Budapestről, valamint Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megyéből

- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-vel. A kidőlt fák több helyen forgalmi akadályt okoztak, vezetékeket szakítottak le, épületeket és kerítéseket rongáltak meg - olvasható a közleményben.

Budapest XVII. kerületében egy nyolc méter magas fa a járdára és az úttestre dőlt, láncfűrésszel távolították el.

A XIX. kerületben, a Kisviola utcában ledőlt egy tűzfal egy része. A fővárosi tűzoltók a tűzfal veszélyes részeit eltávolították; senki nem sérült meg.

Szarvason azért kértek segítséget a városi tűzoltóktól, mert egy fa és egy vasúti telefonoszlop dőlt a sínekre.

Szegeden, a Kálvária térnél kidőlt egy harminc méter magas, egy méter vastag fa, a tűzoltók motoros láncfűrésszel távolították el.

A tűzoltók folyamatosan dolgoznak a károk elhárításán.

Címkék: szél, tűzoltó, vihar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.