Hírek
2016. Június 04. 16:38, szombat |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Dombóvári és kaposszekcsői diákok a rajzpályázat dobogóján
Június 1-jén kiderült, kik nyerték az Országos Tűzmegelőzési Bizottság Tűzről pattant elnevezésű pályázatának megyei fordulóját.
Apályázaton az alkotások központi témája a tűzvédelem, amelyet a tűzoltói hivatás bemutatásával, egy tűzoltói beavatkozás ábrázolásával, vagy bármilyen más, ötletesen elkészített, a tűzvédelem fontosságát hangsúlyozó művel lehetett bemutatni.
Az óvodások szabadkézi rajz kategóriában pályázhattak, míg az iskolások - három korcsoportban -szabadkézi grafika, montázs, számítógépes grafika, mém és videó kategóriában indulhattak.
Az idén rekordszámú, négyszázharmincegy alkotás érkezett hat óvodából és tizenkét iskolából a Tolna Megyei Tűzmegelőzési Bizottsághoz.
A megyei értékelőbizotttság elnöke Ódor János, a Wosinsky Mór Megyei Múzeum igazgatója volt, aki elmondta, hogy a bizottságnak rendkívül nehéz dolga volt ennyi pályamű közül kiválasztani a legjobbakat. Dr. Balázs Gábor tű. ezredes megyei katasztrófavédelmi igazgató örömét fejezte ki, hogy a pályázat évről évre egyre több gyermeket tud megmozgatni.
A zsűri a pályázati feltételek teljesülése mellett a kreativitás, az esztétika, a társadalmi hasznosság és a tűzvédelmi szakmai szempontok figyelembevételével választotta ki korcsoportonként a három legjobbnak ítélt alkotást, melyek közül az első helyezettek továbbjutottak az országos fordulóra.
"A legkreatívabb Tolna megyei iskola 2016" címet a Paksi Deák Ferenc Általános Iskola, az óvodák közül pedig a szekszárdi Wunderland Óvoda tudhatja magáénak, ezekből az intézményekből érkezett ugyanis a legtöbb pályamű.
Az eredményeket IDE kattintva tekintheti meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 09:25, péntek | Helyi
A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik
A Dombóvári Rendőrkapitányságon a 17030/157/168/2026. körözési számon eljárást folytatnak Kovács Martin eltűnése kapcsán.
2026. Július 23. 09:59, csütörtök | Helyi
Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha állást keresel, nézd meg az aktuális helyi lehetőségeket oldalunkon!
2026. Július 22. 09:58, szerda | Helyi
Négy koncerttel zárul Magyarország legnagyobb ifjúsági fúvószenei tábora
Baranyában, Zalában, Somogyban és Horvátországban koncerteznek a DDRF zenekarai
2026. Július 21. 00:00, kedd | Helyi
Tizenkét járásban épít ki korszerű távközlési hálózatot a Tarr Kft.
Dombóvár környékén pl. Ágon, Alsómocsoládon, Bakócán, Baranyaszentgyörgyön, Gerényesen, Kisbesztercén, Kishajmáson, Kisvaszaron, Meződön, Palén, Szágyon, Tarróson, Tékesen, Tormáson, Vargában, Vásárosdombón és Vázsnokon

