Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2012. Május 16. 07:09, szerda | Külföld
Forrás: mno / MTI

Egymillió dollárt akar a szobalánytól a volt IMF-vezér

Egymillió dollárt akar a szobalánytól a volt IMF-vezér

Egymillió dolláros ellenkeresetet nyújtott be hétfőn Dominique Strauss-Kahn, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) volt vezérigazgatója az ellen a szobalány ellen, aki szexuális támadással vádolja.

A volt francia politikus és gazdasági szakember szerint Nafissatou Diallo „rosszindulatú és felelőtlen módon, hamisan vádolta meg”, amikor egy évvel ezelőtt azt állította, hogy erőszakoskodott vele.

A Strauss-Kahn elleni bűnvádi eljárást ejtették, miután az ügyészeknek kétsége támadt Diallo szavahihetőségével kapcsolatban, ám a nő ezután polgári peres eljárást indított ellene.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 08:00, kedd | Külföld

Robert Fico találkozót javasol az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezeték ügyében

Robert Fico találkozót indítványoz Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével a Barátság kőolajvezetéken történő tranzit újraindításáról

2026. Március 03. 07:39, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: a nagy hullám még hátravan

A \"nagy hullám még hátravan\" az Irán elleni offenzívából Donald Trump amerikai elnök szerint, aki hétfőn a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva úgy fogalmazott: \"még nem is kezdték el igazán keményen ütni őket\".

2026. Március 02. 10:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán új vezetése tárgyalni akar

Irán új vezetése tárgyalni akar - közölte Donald Trump amerikai elnök a The Atlantic című lapnak nyilatkozva vasárnap, és hozzátette, hogy ő ezt el is fogadta.