Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2019. Április 27. 16:07, szombat | Belföld
Forrás: mti

Egyre több problémát okoz az illegális szemét a közútnak

Egyre több problémát okoz az illegális szemét a közútnak

Mind nagyobb problémát jelent az útszéli, illegális szemetelés a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-nek - mondta Pécsi Norbert Sándor, a cég kommunikációs osztályvezetője szombat reggel az M1 csatornán.

A kommunikációs vezető szerint évről évre mind több elektronikai, háztartási és építési hulladékot találnak az utak mentén.

A szemét összegyűjtése egyre nagyobb feladat a vállalatnak nem csak anyagi, de munkaszervezési okok miatt is, 93 mérnökségük egyenként, évente, átlagosan 637 órát tölt szemétszedéssel.

Mindez idén 1,5 milliárd forintjába kerül a cégnek - tette hozzá. Ennyi pénzből 15 kilométernyi mellékutat teljes körűen fel lehetne újítani, új csomópontokat lehetne építeni - emelte ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.