Hírek
2017. Szeptember 12. 18:28, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Hamarosan lejár a civil szervezetek regisztrációs ideje az 1 százalékokért
Október 2-ig regisztrálhatnak az adóhatóságnál azok a civil szervezetek, amelyek 2018-ban részesülni szeretnének az 1 százalékos felajánlásokból - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
A közlemény szerint a regisztrációhoz a NAV honlapjáról már letölthető a 17EGYREG adatlap, melyet elektronikusan kell benyújtani az adóhivatalhoz. Az adatlaphoz mellékelni kell a szükséges nyilatkozatokat, okiratokat, illetve igazolást.
Az előzetes regisztráció a kedvezményezetté válás feltétele. A szervezet a regisztráció évét követő évben, azaz 2018-ban részesülhet majd 1 százalékos felajánlásokban, válhat kedvezményezetté. A határidő jogvesztő. Azon új kedvezményezett, amely idén nem regisztrál, jövőre nem részesülhet a felajánlásokból. A regisztráció visszavonásig érvényes.
A 17EGYREG adatlap alkalmas arra is, hogy a már regisztrált civil szervezet 2018. augusztus 31-ig bejelentse a NAV-hoz a kiutaláshoz szükséges adatainak (a szervezet neve, székhelye, belföldi pénzforgalmi számlaszáma) változását is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet
Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok
Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni

