Hírek
2021. November 06. 10:58, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Harmadik oltásra buzdít a Honvédkórház főigazgatója
A harmadik oltás felvételére buzdít mindenkit a koronavírus járvány negyedik hullámának enyhítése érdekében a Honvédkórház főigazgatója.
Wikonkál Norbert Miklós az M1 csatorna pénteki műsorában hangsúlyozta, hogy a harmadik oltás felvétele jelenti a megoldást a súlyosabb tünetek megelőzésére, illetve akkor is ajánlott a felvétele, ha valaki már átesett a fertőzésen.
Nem lehet pusztán elővigyázatossággal védekezni a vírus ellen, ugyanis a delta variáns képes egy pillanat alatt bárkit megfertőzni - tette hozzá az orvos.
Mint elmondta: a harmadik oltás annál is inkább fontos, mert az emelkedő fertőzöttségi adatok azt mutatják, hogy a járvány negyedik hulláma akár erősebb lehet mint a harmadik volt.
Az oltás hatékonysága ugyanis 4-6 hónap elteltével csökken, a harmadik adag vakcina viszont felerősítheti a szervezet védekezőképességét - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

