Hírek
2021. Január 13. 12:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Három kislányt ütött el az ittas sofőr

Az autó tulajdonosa úgy engedte át a vezetést barátjának, hogy tudta, a másiknak nincs jogosítványa, és ittas. A sofőr három kislányt ütött el. A rendőrök büntetőeljárások vizsgálatát befejezték.
Járművezetés ittas állapotban elkövetett vétség megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást a Miskolci Rendőrkapitányság egy 22 éves sóstófalvai férfival, továbbá 23 éves gesztelyi társával szemben járművezetés tiltott átengedésének vétsége miatt – közölte a rendőrség.
A 23 éves gesztelyi férfi Sóstófalván, 2020. július elsején, 19 óra körül átengedte a vezetést 22 éves, vezetői engedéllyel nem rendelkező barátjának, aki annak előtte szeszesitalt ivott. A sofőr a Sport utcában egy kanyarban elvesztette uralmát a jármű felett, kisodródott, és elütött három kerékpáros kislányt. A szabályosan közlekedő lányok közül egy súlyosan, míg a másik kettő könnyebben sérült meg. Az autóban anyagi kár keletkezett, a sofőr és utasa nem sérült meg.
A Miskolci Rendőrkapitányság a nyomozás során a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2021. Január 27. 07:38, szerda | Belföld
Komoly elismerében részesül Karikó Katalin
Doctor honoris causa kitüntető címet adományoz a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Karikó Katalinnak, a Covid-19 pandémia elleni küzdelemben kulcsszerepet játszó vakcina egyik kifejlesztőjének
2021. Január 27. 06:00, szerda | Belföld
Elítélték a kislányát begyógyszerező nőt
Jogerősen három év börtönre ítélte a Kecskeméti Törvényszék előkészítő ülésen azt a 31 éves nőt, aki azért adott be a saját gyógyszeréből 8-9 tablettát a hároméves lányának, hogy a gyermeket felvegyék a kórházba
2021. Január 27. 05:00, szerda | Belföld
Az angliai mutáció ellen is hatékony készítményt engedélyeztek Magyarországon
Engedélyeztek Magyarországon egy, a koronavírus új típusú, angliai mutációja ellen is hatékony készítményt - jelentette be Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere kedden a Facebook-oldalán.
2021. Január 26. 17:05, kedd | Belföld
Letartóztattak négy embert fegyveres rablás miatt
A Budai Központi Kerületi Bíróság - nem végleges végzésében - egy hónapra elrendelte két nő és két férfi letartóztatását, akiket társtettesként felfegyverkezve és csoportosan elkövetett rablás bűntettével gyanúsítanak