Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2019. Július 28. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Kánikulára és zivatarokra is készülni kell

Kánikulára és zivatarokra is készülni kell

Az ország nagy részén hőség lesz, emellett az egész országban zivatarokra, felhőszakadásokra is készülni kell vasárnap.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzése szerint vasárnapra az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki zivatarok és a felhőszakadások veszélye miatt.

Azt írták: vasárnap délután ismét több helyen lehetnek zivatarok, amelyeket erős vagy viharos széllökés, jégeső kísérhet. Legjellemzőbb azonban a felhőszakadás lesz, néhol rövid idő alatt 50 milliméternél is több eső eshet.

Emellett a hőség miatt Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint vasárnap hajnalban 16 és 22 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 27-34 fokig melegszik a levegő, az Alföldön lesz a legmelegebb.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.