Hírek
2026. Április 22. 15:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
A Tisza-kormány elkötelezett a vállalkozások üzleti környezetének javítása mellett; komplex intézkedéssorozattal fogja növelni a gazdaság termelékenységét és a hazai kkv-szektor hatékonyságát - írta Kapitány István, a Tisza Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje kedden a Facebook-oldalán.
Kapitány István úgy fogalmazott: a valóban versenyképes gazdaság kulcsát nem az állami milliárdokból idevonzott összeszerelő-üzemek, hanem az erős, verseny- és exportképes hazai tulajdonú kis- és középvállalkozások jelentik.
Azonban a magyar kkv-k eddig egyszerre több fronton küzdöttek komoly kihívásokkal. Az infláció miatt elvéreztek az árversenyben, miközben a külső - banki vagy éppen kockázati tőkealapú - finanszírozáshoz való hozzáférésük nem elégséges - tette hozzá.
A miniszterjelölt szerint tovább növelték a bizonytalanságot a céges fogyasztók által fizetett magas energiárak, a gyenge forint és a kiszámíthatatlan szabályozói környezet. Eközben az elmúlt évek elhibázott gazdaságpolitikája inkább "piaci alapon versenyképtelen NER-es cégekhez talicskázta ki az állami és EU-s forrásokat"
- emelte ki.
Ezért Kapitány István érthetőnek nevezte, hogy a magyar kkv-termelékenység lemaradása tartóssá vált, ez pedig a magyar vállalkozókat és munkavállalókat hozta nehéz helyzetbe.
Az Európai Bizottság jelentése szerint 2024-ben a magyar kkv-szektor hozzáadott értéke az egyik legnagyobb mértékben csökkent Európában, miközben Lengyelországban és Bulgáriában komoly növekedést könyvelhettek el - jegyezte meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

