Hírek
2016. Szeptember 09. 07:45, péntek |
Belföld
Forrás: mti - MTI Fotó: Máthé Zoltán
Késsel fenyegetőzött egy férfi a budai Várban
Katonai rendészek fékeztek meg egy késsel hadonászó férfit a budai Várban, a Mátyás-templom mellett csütörtök délután - tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-t.
A közlemény szerint a Magyar Honvédség Katonai Rendészeti Központ járőröző rendészeit a járókelők értesítették. A katonai rendészek a férfit lefogták, elvették a kését és értesítették a rendőrséget, majd a férfit további intézkedésre átadták a hatóságoknak.
A Magyar Honvédség tavaly ősz óta van jelen fokozott mértékben katonai rendész járőrökkel az ország különböző közterületein. Már több alkalommal léptek közbe az állampolgárok védelmében - írta a HM.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

