Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2023. Január 05. 08:02, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Kilőtték a margitszigeti vaddisznót

Kilőtték a margitszigeti vaddisznót

Kilőtték a Margitszigeten kószáló vaddisznót szerda este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

Azt írták, hogy a mintegy 150 kilogrammos állatot vadász lőtte ki.

Délután elrendelték a Margitsziget lezárását, mert többen bejelentést tettek egy szabadon kószáló, nagy testű vaddisznóról.

Valamivel öt óra előtt feloldották a forgalomkorlátozást. A rendőrség akkor azt írta, hogy a terület átvizsgálása során nem találták a vaddisznót, a szakember véleménye szerint a jól úszó állat már elhagyhatta a szigetet.

Az esti közlés szerint a továbbra is a helyszínen járőröző rendőrök hét órakor jelentették, hogy egy vadász a Duna-parton három lövéssel kilőtte a vaddisznót, a tetem a Pest felőli oldalon elmerült a folyóban.

A kép csak illusztráció - Pixabay

Címkék: vaddisznó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.