Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2017. Október 31. 07:33, kedd | Belföld
Forrás: mti

Klórgáz szivárgott Visegrádon egy szállodában

Klórgáz szivárgott Visegrádon egy szállodában

Klórgáz szivárgott egy kiömlő folyadékból Visegrádon egy szállodában hétfőn este - közölte a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője kedden az MTI-vel.

Csámpai Attila elmondta, hogy a szálloda mínusz második emeletén kiömlött egy valószínűleg medencetisztításához használt folyadék, amely klórgázt bocsátott ki. Hozzátette, hogy a hotel épületében mintegy 300 vendég és a 40 fős személyzet tartózkodott, akiket az aulába kísértek a tűzoltók.

A szóvivő beszélt arról is, hogy a tűzoltók teljes légző felszerelésben vizsgálták át az épületet, és a helyszínre érkezett a katasztrófavédelem mobil laborja, amely nem talált veszélyes anyagot a levegőben.

Az MTI információi szerint három gyermeket és öt felnőttet vizsgáltak meg a mentők és néhányukat megfigyelésre kórházba szállították.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.