Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2012. Október 28. 21:55, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Kosztolányi Gyula nyerte a dabasi időközi képviselőválasztást

Kosztolányi Gyula nyerte a dabasi időközi képviselőválasztást

Kosztolányi Gyula, a Dabas Fejlődéséért Integrálódók Egyesülete (DAFI) és a Fidesz közös jelöltje lett a dabasi 3. számú egyéni választókerület új képviselője a vasárnapi időközi választás eredményeként - közölte a település jegyzője az MTI-vel.

Garajszki Gábor tájékoztatása szerint a kerület volt képviselőjének halála miatt tartott voksoláson 517 választópolgár jelent meg (32,2 százalékos részvétel), az első helyen végzett Kosztolányi Gyula 246 szavazatot kapott.
A további négy jelölt közül Vizer Tamás (független) 166, Králl Zoltán (független) 59, Bartháné Harsányi Nóra (Dabasi Lokálpatrióta Egyesület) 31, Gyimesi András (Jobbik) 11 voksot szerzett - tette hozzá a jegyző.
A több mint 16 ezer 500 lakosú Dabas képviselő-testületében jelenleg a polgármesterrel együtt tizenegyen dolgoznak, közülük nyolcan DAFI – Fidesz színekben. Egy jobbikos, egy MSZP-s és egy KDNP – Nemzeti Fórum által delegált képviselő listás mandátumot szerzett a 2010-es választáson.

Címkék: szavazás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.