Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2024. Július 20. 07:15, szombat | Belföld
Forrás: MTI

KSH: a benzin 7, a dízel 2 forinttal olcsóbb, mint a szomszédos országokban

KSH: a benzin 7, a dízel 2 forinttal olcsóbb, mint a szomszédos országokban

Az EU Weekly Oil Bulletin legfrissebb adatai alapján Magyarországon a 95-ös oktánszámú motorbenzin átlagára 616 forint volt, ami 7 forinttal alacsonyabb a szomszédos országok átlagértéknél.

A régióban az átlagár 606 forint volt, a magyar ár 1,7 százalékkal, azaz 10 forinttal volt ennél magasabb - közölte pénteken kísérleti statisztikája alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A dízel üzemanyag heti átlagos ára Magyarországon 623 forint volt, ami 19 forinttal, 3,1 százalékkal haladta meg a régiós 604 forintos átlagárat.

A szomszédos országokban 625 forint volt a dízel átlagára, a magyar adat 0,3 százalékkal, azaz 2 forinttal volt ennél alacsonyabb - közölte a KSH.

A 95-ös benzin átlagára Magyarországon 1 forinttal emelkedett az előző heti adathoz képest. A régiós és szomszédos országokban a benzin átlagára 4, illetve 3 forinttal csökkent.

A gázolaj átlagára Magyarországon 3 forinttal csökkent egy hét alatt. Ezzel párhuzamosan a régiós átlag is mérséklődött, 6 forinttal. A szomszédos országokban a gázolaj átlagára 5 forinttal csökkent.

A legfrissebb adatok alapján Magyarországhoz képest a régiós országok közül Ausztriában, Horvátországban, Szerbiában és Szlovákiában volt magasabb a benzin átlagára. Az előző heti adatokhoz képest Romániában csökkent a legnagyobb mértékben a benzin ára, 14 forinttal.

Csehország, Lengyelország, Románia és Szlovénia esetében a 95-ös oktánszámú benzin átlagára kevesebb mint 5 százalékkal, Bulgária esetében pedig több mint 15 százalékkal maradt el a magyartól.

A dízelolaj heti átlagára Ausztriában, Horvátországban és Szerbiában meghaladta a magyar értéket, ugyanakkor Bulgáriában több mint 15 százalékkal kisebb volt annál. Szerbia és Szlovénia kivételével a régió összes országában csökkent a dízel átlagára az előző héthez képest. Szlovákiában volt tapasztalható a legnagyobb mértékű, 21 forintos csökkenés.

Közölték: a KSH a következő időszakban az üzemanyagár kísérleti statisztika finomhangolását tervezi. 2024. augusztustól a KSH várhatóan a heti adatok mellett a havi átlagárakat is közzéteszi Magyarország, a régiós és a szomszédos országok üzemanyagárainak statisztikáira vonatkozóan.

Címkék: üzemanyagár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.