Hírek
2022. Július 20. 08:02, szerda |
Belföld
Forrás: mti/MTI/Rosta Tibor
Lezuhant egy vitorlázógép Békéscsabánál, nyomozás indult
Lezuhant egy motor nélküli vitorlázó repülőgép kedd délután a békéscsabai reptéren, a pilóta súlyosan megsérült - tájékoztatta a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.
Szombati Andrea közölte, hogy a baleset vontatás, felszállás közben történt. A pilóta életveszélyes sérüléseket szenvedett, mentőhelikopter vitte kórházba. A baleset okát és körülményeit a rendőrség vizsgálja - tette hozzá.
Várszegi György, a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a vitorlázógép kapszulájából egy embert a békéscsabai tűzoltók feszítővágóval szabadítottak ki.
Szombati Andrea arról számolt be a távirati irodának, hogy a békéscsabai rendőrkapitányság légiközlekedés veszélyeztetése miatt indított büntetőeljárást az ügyben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

