Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2019. Július 16. 09:53, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lezuhant és meghalt egy magyar hegymászó a Magas-Tátrában

Lezuhant és meghalt egy magyar hegymászó a Magas-Tátrában

Lezuhant és meghalt egy magyarországi hegymászó a Magas-Tátrában hétfő este - jelentette az Új Szó című szlovákiai magyar napilap.

A 40 éves hegymászó a lap szerint mintegy 250 métert zuhant.

A hegyimentő-szolgálat tájékoztatása szerint a Kolova-völgyben balesetet szenvedő hegymászó társa kért tőlük segítséget. A mentőakcióban a poprádi légi mentők is részt vettek, de az erős szél és a kedvezőtlen látási viszonyok miatt helikopterrel nem tudták megközelíteni a helyszínt. A hegyi mentők gyalog mentek oda.

A magyar hegymászó holttestét Zár (®diar) községbe szállították, és átadták a rendőrségnek. A másik hegymászót egy menedékházba kísérték - írta az Új Szó.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is

Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.

2025. December 08. 07:47, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia a török tárgyalások fő pontjai

Törökországgal minden évben áttekintjük a legfontosabb kérdéseket, a mostani tárgyalások négy fő pontja a gazdaság és kereskedelem, a migráció, a háború és az energia

2025. December 08. 07:43, hétfő | Belföld

Nagy István: a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült

Az éghajlatváltozás okozta kihívások és a járványok ellenére a mezőgazdaság teljes kibocsátási értéke és jövedelmezősége is bővült - jelentette ki az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött vasárnapi videójában.

2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld

A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál

Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál