Hírek
2015. Február 26. 15:17, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tóth Erzsébet
Magyar rekord született Kaposszekcsőn!
120 méteres sálat kötött Marika néni.
2015. januárjában Jankó Rafaelné, Marika néni, (Kaposszekcső, Táncsics u. 28. EDO), kéréssel fordult Csapó Gyulánéhoz, a település polgármesteréhez: egyedül kötött egy kb. 120 méteres, 30 szemszélességű sálat és szeretné, ha ez valamilyen formában nyilvánosságra kerülne, esetleg még rekord is lehet. Kaposszekcső Község Önkormányzata az ügy mellé állt, felvette a kapcsolatot a Magyar Rekord Egyesülettel és bejelentette a rekordkísérletet.
A rekord hitelesítésére 2015. február 24-én délután a helyi sportcsarnokban került sor Csapó Gyuláné polgármester és Dr Kovács Ildikó jegyző jelenlétében. 100 iskolás tartotta és fektette le a sálat Fazekas Gáspár igazgató irányításával, pedagógusaik segítségével. A pontos mérés után már biztos: országos rekord született!
Köszönet Marika néninek, köszönet az Önkormányzatnak, a segítőknek, hogy falunk hírneve tovább erősödik!
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 09:25, péntek | Helyi
A dombóvári rendőrök a lakosság segítségét kérik
A Dombóvári Rendőrkapitányságon a 17030/157/168/2026. körözési számon eljárást folytatnak Kovács Martin eltűnése kapcsán.
2026. Július 23. 09:59, csütörtök | Helyi
Aktuális állásajánlatok Dombóváron és környékén
Ha állást keresel, nézd meg az aktuális helyi lehetőségeket oldalunkon!
2026. Július 22. 09:58, szerda | Helyi
Négy koncerttel zárul Magyarország legnagyobb ifjúsági fúvószenei tábora
Baranyában, Zalában, Somogyban és Horvátországban koncerteznek a DDRF zenekarai
2026. Július 21. 00:00, kedd | Helyi
Tizenkét járásban épít ki korszerű távközlési hálózatot a Tarr Kft.
Dombóvár környékén pl. Ágon, Alsómocsoládon, Bakócán, Baranyaszentgyörgyön, Gerényesen, Kisbesztercén, Kishajmáson, Kisvaszaron, Meződön, Palén, Szágyon, Tarróson, Tékesen, Tormáson, Vargában, Vásárosdombón és Vázsnokon













