Hírek
2018. Június 14. 05:01, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Mérsékelték a felhőszakadás miatt kiadott figyelmeztetéseket
Már sehol sincs érvényben másodfokú figyelmeztetés felhőszakadás veszélye miatt, de továbbra is az egész országban várhatók heves esőzések.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez szerda délután eljuttatott veszélyjelzése szerint elsőfokú a figyelmeztetés felhőszakadás veszélye miatt az egész országra, emellett Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Zala megye kivételével a heves zivatarok veszélye miatt is.
Azt írták: többfelé lehet zivatar, amelyet felhőszakadás, jégeső, erős vagy viharos szél kísérhet. Heves zivatarok is előfordulhatnak (nagyobb eséllyel délkeleten), amelyeket akár óránkénti 80 kilométeresnél erősebb széllökés és nagyobb szemű (2 centiméternél nagyobb) jég kísérhet. Éjszaka többfelé - elsősorban a Dunától keletre - lehetnek zivatarok.
Csütörtökön már nagy területen inkább eső várható. Zivatarok főként az Alföldön és az Északi-középhegység előterében fordulhatnak elő, ezeket néhol rövid idő alatt jelentős mennyiségű (akár több mint 20-30 milliméter) csapadék, viharos széllökés, esetleg jégeső kísérheti. Másutt nagy területen - főként a Dunántúlon - valószínű tartós eső, 24 óra alatt jelentős mennyiségű csapadék is eshet.
Megjegyezték továbbá, hogy csütörtökön a Dunántúlon zivatartól függetlenül is lehetnek viharos széllökések.
Csütörtökre felhőszakadás veszélye miatt Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Emellett Budapestre és Pest, továbbá Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére a sok eső miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint csütörtökön a minimumhőmérséklet 14-19 Celsius-fok lesz. A nappali maximumok 18 és 26 fok között alakulnak (a 24-25 fokos értékek csak az Alföld délkeleti, keleti részein lesznek jellemzőek).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

