Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2020. Május 07. 07:57, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Napirenden a koronavírus-járvány gazdasági hatásait mérséklő adóváltoztatások

Napirenden a koronavírus-járvány gazdasági hatásait mérséklő adóváltoztatások

Az Országgyűlés csütörtökön tárgyal a pénzügyminiszternek koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklése érdekében javasolt adóváltoztatási javaslatairól.

A hétfőn kezdődött ülés negyedik napja reggel 9 órakor kezdődik, Varga Mihály adózási tárgyú előterjesztéséről az első napirendi pontban tartanak általános vitát.

Ezt követően - szintén a pénzügyminiszter javaslatára - a kiskereskedelmi adóról szóló törvényjavaslatot tárgyalják, majd a felnőttképzési tevékenység ösztönzéséről és a nemzetiségek jogairól szóló indítványokról rendeznek általános vitát.

A parlament ülése május 11-én, hétfőn ér véget, amikor újra azonnali kérdések és válaszok hangoznak el két órában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.