Hírek
2019. Június 06. 08:08, csütörtök |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Négy embert menekítettek ki Értényben
A medréből kilépett Jégvermi-árok nevű patak több lakóházat is veszélyeztetett.
Értény térségében 2019. június 5-én a délutáni órákban felhőszakadás volt, mely úgy megduzzasztotta a településen keresztül folyó patakot, hogy az kilépett a medréből és több lakóházat is veszélyeztetett.

A Tamási Rendőrkapitányság egyenruhásai a helyi lakosok és a katasztrófavédők segítségével egy traktorral bejutottak a veszélyeztetett területre, ahonnan négy személyt - köztük egy gyereket, egy várandós és egy idős asszonyt - mentettek ki, majd kísértek biztonságos helyre.

A helyszínen megjelent Értény község polgármestere Gómánné Szabó Zsuzsanna és Dr. Bognár Szilveszter ezredes a Tamási Rendőrkapitányság vezetője is, akik a helyszíni munkát koordinálták. A lakosságvédelmi intézkedéssel érintett személyek elszállásolásáról a polgármester asszony gondoskodott.

Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 21:23, hétfő | Helyi
Kettős jubileumot ünnepeltek Dombóváron: 50 éves a helyi karate, 20 éves a Dombóvári Karatesuli
Dombóvár méltó ünnepséggel tisztelgett a karate fél évszázados helyi jelenléte és a Dombóvári Karatesuli 20 éves fennállása előtt.
2025. December 08. 10:00, hétfő | Helyi
Tegyünk együtt a rászoruló családok karácsonyáért! – Karácsonyi Cipősdoboz Akció Dombóváron
Dombóvár Város Önkormányzata és helyi szervezetei idén is meghirdetik a Karácsonyi Cipősdoboz Akciót, hogy segítséget nyújtsanak a rászoruló családoknak.
2025. December 07. 16:17, vasárnap | Helyi
Kiemelkedő részvétel a KPVK nyílt napjain – pedagógus-, agrár- és társadalomtudományi szakok a fókuszban
A KPVK idei nyílt napjai minden várakozást felülmúltak: a pedagógusképzési, agrár- és társadalomtudományi szakok iránt rendkívül élénk érdeklődést mutattak a leendő hallgatók,
2025. December 05. 00:00, péntek | Helyi
Együtt a dombóvári Platán Otthonért – Hálás köszönet a támogatóknak!
2025. november 8-án az MMSZ Esterházy Miklós Technikum sportcsarnoka adott otthont a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Gondviselés Háza Platán Otthon jótékonysági báljának.

