Hírek
2011. Július 20. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Önkéntesek tisztítják meg a veszprémi Völgyikút parkot
Több mint 800 szavazattal Veszprém nyerte meg a WWF Facebook oldalán meghirdetett szavazást, Gyöngyöst és Székesfehérvárt megelőzve. Így a NaturAqua önkéntes napot július 23-án a Völgyikút parkban tartják meg.
A WWF Facebook oldalán meghirdetett szavazást több mint 800 vokssal Veszprém nyerte. Gyöngyöst és Székesfehérvárt megelőzve, így a NaturAqua önkéntes napot július 23-án a Völgyikút parkban tartják meg. A zöldterület egy még természetes formájában hagyott, bakonyi erdőrészletet rejt alig pár percre a városközponttól. Ez a dús aljnövényzetű, sűrűn benőtt erdő nem csak a páramegtartást segíti, de ideális élőhely az állatoknak is.
A parkban a NaturAqua és a WWF önkéntesei cserjéket és évelőket ültetnek a sétányok mentén. A fák hűs árnyékában pihenőszigetet helyeznek ki, rendezik a patak medrét, lefestik a padokat és korlátokat, és a szemetet is összeszedik.
Az önkéntesek jelentkezését az onkentes@wwf.hu e-mail címen várják.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld
Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG
4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.
2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld
Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre
Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?
2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld
Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani
Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.
2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön
Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

