Hírek

2020. Október 26. 08:03, hétfő | Helyi
Forrás: DOVASE

Szalay Zóra korosztályos magyar bajnok – a lánycsapat ezüstérmes

Kecskemét adott otthont a 112. Mezei futó Bajnokságnak 2020. október 24-én. Az év utolsó országos bajnokságán nagyszerűen szerepeltek a Dombóvári VASE hosszútávfutói.

Az ideális futóidőben homokos, füves, sok kanyarral megtűzdelt pályát jelöltek ki a rendezők.

A serdülő lányok népes mezőnyében rajthoz álló versenyzőink nem titkoltan éremért utaztak az alföldi városba, s az értük szorítóknak nem is kellett csalódniuk.

A 3000 m-es távon 1000 m után megszökött egy 12 fős boly, melyben két dombóvári is „megbújt”: Szalay Zóra és Zemán Zóra nagyszerűen helyezkedett. 2000 m-nél Szalay ritmust váltott, s már csak egyetlen ellenfele tudott lépést tartani vele. Hosszú és látványos hajrá végén 10 méter előnnyel Zóra lett a bajnok! Zemán Zóra szép verseny végén a 7.helyen ért a célba. A csapat 3. tagja, Stieb Kornélia 21. helyen zárt. Az eredményhirdetésnél derült ki, hogy nagy ellenfelünktől, a Veszprém csapatától mindössze egyetlen ponttal kapott ki a csapat, s így ezüstérmes lett. Negyedik versenyzőnk, Sarkadi Dorka a népes mezőnyben a 26. helyen ért célba.

A serdülő fiúknál Szalay Máté a 32.; Porcsa Tamás a 37. helyen végzett a 4500 m végén. Az ifjúsági fiúk csapata – Miklós Benedek(32.) — Bárány Kristóf(36.) — Szita Richárd(39.) – a 10. helyen ért célba a 6000 m-es távon.

A versenyzőket Fazekas Gáspár készítette fel.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 15. 08:50, hétfő | Helyi

Dombóváron is látható lesz a Néprajzi Múzeum Cigány történetek című utazókiállítása

Istennel talállak, testvérem! Cigány történetek címmel utazókiállítást indított a Néprajzi Múzeum Tiszakarádon.

2024. Április 12. 15:19, péntek | Helyi

Idei második ülését tartotta a Dombóvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum

Az idei évben második ülését tartotta meg április 10-én délelőtt a Dombóvári Kábítószerügyi Egyeztető Fórum.

2024. Április 12. 08:00, péntek | Helyi

Lomtalanítás Dombóváron

Idén két időpontban április 13-án és 27-én lesz Dombóvár különböző részein lomtalanítás. Utcákra lebontva az időpontokat cikkünkben olvashatják.

2024. Április 11. 10:25, csütörtök | Helyi

Dombóvár újabb 90 éves lakóját köszöntötték

Csapó Edét 90. születésnapján Pintér Szilárd polgármester és Futó Péter önkormányzati képviselő köszöntötték.