Hírek
2016. Március 03. 14:11, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Szeles és borús idő lesz az első tavaszi hétvégén
Szeles és borús, többfelé esős lesz az időjárás az első tavaszi hétvégén, néhol még hóra is számítani lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.
Pénteken eleinte többnyire erősen felhős lesz az ég, főként nyugaton és délen várható eső, kezdetben havas eső. A déli óráktól észak, északnyugat felől felszakadozik, csökken a felhőzet, és fokozatosan megszűnik a csapadék. Emellett viszont többfelé erős, nyugaton viharos lesz a szél, amely csak estére mérséklődik. A leghidegebb órákban 0-5 Celsius-fok lehet, nappal 5-13 fokig melegszik fel a levegő.
Az erős szél miatt Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki péntekre. Baranya, Somogy és Zala megyére a várható sok eső miatt, míg Győr-Moson-Sopron, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyére a havazás miatt adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést péntekre.
Szombaton napközben említésre méltó csapadék még nem várható, de késő este nyugaton már lehet eső, záporeső. Többfelé megerősödik, északnyugaton viharossá fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 10 és 15 fok között alakul.
Helyenként még vasárnap is megerősödhet a szél és többfelé várható eső, zápor. A minimumhőmérséklet 2 és 8, a maximumhőmérséklet 9 és 14 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 07:33, péntek | Belföld
A NAV közzétette az ünnepek alatti ügyfélfogadás időpontját
2025. December 19. 07:28, péntek | Belföld
Nagy István szerint felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné
Felháborító, hogy Brüsszel a gazdák pénzét elvenné, és azt Ukrajnának adná, emellett az élelmezésbiztonságot is veszélyeztetné - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra feltöltött csütörtöki videóüzenetében.
2025. December 19. 07:27, péntek | Belföld
Orbán Viktor: az orosz vagyon felhasználását sikerült megakadályozni
A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker

