Hírek
2019. Március 14. 08:27, csütörtök |
Helyi
Forrás: Dombó Média
Szemétszedési akciót szerveztek a Konda-patak mentén
Március 9-én a DÖPTE-bázisnál gyülekeztek azok a helybeli hobbifutók, akik ki akarták venni a részüket abból a szemétszedési akcióból, melynek célja a Konda-patak mentének a megtisztítása volt.
Mintegy tucatnyian vágtak neki a városközpont és az újdombóvári rész közötti terület lomtalanításának. Annyi szemét volt a település „zöld tüdejének” számító völgyben, hogy kocogni ugyan nem tudtak a résztvevők, de hajolgatni annál többet. A Shell üzemanyagkútig tartó mintegy 1,5 kilométeres szakaszon annyi volt az eldobott és odavitt - azaz nem legálisan lerakott - hulladék, hogy az önkéntes szemétszedők zsákjai gyorsan teltek. Rengeteg üveg, műanyag- és fémpalack, sőt kabát, zokni, cipő, tornazsák, talpbetét, pulóver, autógumi, fakanál, ételtartó doboz is hevert szanaszét a bokrok és a fák alatt a gazban, valamint a patakparton.
A gyerekekből, fiatalokból és felnőttekből álló sportolói csoport tagjai elhatározták, hogy akciójukat havonta meg fogják ismételni. A jövőbeni „ploggingolásokra” várják mindazokat a városlakókat, akik tenni akarnak környezetük tisztaságának és rendjének megóvása érdekében. A Futóegerek azt szeretnék elérni, hogy a hobbijuknak számító rendszeres testmozgást szép helyeken végezhessék lakóhelyük különböző részein.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Helyi
Tetejére borult egy autó Jágónaknál
Tetejére borult egy személyautó, miután összeütközött egy másik járművel hétfő este Jágónaknál, a 6519-es számú út 3. kilométerénél.
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Június 08. 21:21, hétfő | Helyi
A dombóvári gyermekorvosok rendelési ideje a nyár folyamán
Tájékoztatás a dombóvári gyermekorvosok rendelési idejéről 2026. június 15-től 2026. szeptember 4-ig
2026. Június 08. 09:58, hétfő | Helyi
Gyászhír
Mély fájdalommal tudatja a gyászoló család, hogy Almási Borbála, a Dombóvári Polgárőr Egyesület elnöke örökre elaludt. Búcsúztatása és végső nyugalomra helyezése 2026. június 16-án 11 órakor a Dombóvári Köztemetőben lesz.

