Városlista
2026. március 3, kedd - Kornélia

Hírek

2023. November 18. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Szijjártó Péter az EU leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere

Szijjártó Péter az EU leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere

Mostantól Szijjártó Péter az Európai Unió leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere, a politikus csaknem tíz éve Magyarország külgazdasági és külügyminisztere - hangzott el az M1 aktuális csatornán pénteken.

Felidézték: Luxemburgban péntek délelőtt esküt tett az új kormány, és ezzel együtt távozott hivatalából az előző kabinet, amelynek tagja volt Jean Asselborn, aki 2004 óta volt az ország diplomáciai vezetője. A új kormányban Xavier Bettel miniszterelnök-helyetteshez kerülnek a külgazdasági és külügyek.

Hangsúlyozták: ezzel Szijjártó Péter lett az Európai Unió leghosszabb ideje hivatalban lévő külügyminisztere.

Közölték: Szijjártó Péter 2014. szeptember 23-a óta tölti be ezt a pozíciót. A magyar külügyminisztert horvát kollégája, Gordan Grlic követi a sorban, ő 2019. július 22-e óta felel a külügyekért.

Címkék: Szijjártó Péter

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 03. 13:00, kedd | Belföld

Stratégiai jelentőségű nemzetközi megállapodásokat kötött a 4iG

4iG hosszú távra szóló, stratégiai jelentőségű nemzetközi együttműködéseket és keretmegállapodásokat kötött hétfőn Budapesten.

2026. Március 03. 11:00, kedd | Belföld

Barátság kőolajvezeték - Az ukrán elnök reagált az Orbán Viktor által bemutatott műholdfelvételekre

Zelenszkij azt mondta, hogy a csővezeték a föld alatt van, hogyan látná Orbán műholdról, hogy sérült-e?

2026. Március 03. 07:17, kedd | Belföld

Orbán Viktor: mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani

Mi vagyunk az élő példája annak, hogy lehet nemet mondani: a bevándorlást igenis meg lehet állítani, a gyerekeket és a családjainkat meg lehet védeni - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Sopronban.

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé