Városlista
2023. december 5, kedd - Vilma

Hírek

2022. Augusztus 08. 18:10, hétfő | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Utolsó pillanatban mentette meg a rendőr a veszprémi fiatalt

Utolsó pillanatban mentette meg a rendőr a veszprémi fiatalt

Véget akart vetni életének egy fiatal Veszprémben.

Szombat délután, nem sokkal 3 óra előtt Rencsevics Mihály főtörzsőrmester éppen járőrszolgálatát teljesítette, amikor észrevette, hogy Veszprémben a Szent István Völgyhídnál egy férfi a kerítés mellett ácsorgott, majd azon átmászva a mélybe akart ugrani. A járőr a rendőrautóval azonnal vészfékezett, a kerítéshez rohant és visszahúzta a fiatalembert a korláton belülre.

Az öngyilkosságra készülő férfi végül elmondta megmentőjének, hogy magánéleti gondjai miatt nem látott más megoldást, ezért akart véget vetni életének. A fiatalt végül a mentőszolgálat munkatársai kórházba szállították - írta meg a police.hu.

Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegély számot!

Ezek érdekelhetnek még

2023. December 05. 12:58, kedd | Belföld

Közvéleménykutatás: Támogatják a magyarok a haderőfejlesztést

A Real-PR 93. november végi közvélemény-kutatása szerint a magyarok döntő többsége egyetért a magyar kormány által kezdeményezett honvédelmi fejlesztési intézkedésekkel.

2023. December 05. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor a magyar külpolitikát dicsérte

A magyar külpolitika nemzetiérdek-alapú - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, a Magyar Külügyi Intézet (MKI) alapításának 50. évfordulója alkalmából rendezett budapesti konferencián.

2023. December 05. 07:14, kedd | Belföld

Megjelent a Napenergia Plusz Program pályázati felhívása

a kormány a zöld energia fokozott hasznosítása érdekében a magyar családokat is segíti a modern napelemes rendszerek telepítésében - jelentette be Lantos Csaba hétfőn az Energiaügyi Minisztérium (EM) közösségi oldalán.

2023. December 04. 14:18, hétfő | Belföld

Varga Mihály: Magyarország a zöld átállás egyik nyertese lehet

Magyarországnak megvannak a pénzügyi eszközei ahhoz, hogy a világgazdaság zöld átállásának egyik nyertese legyen