Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2011. December 05. 07:33, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Válaszolt a kormány az EB-nek, közben drágulnak a távközlési szolgáltatások

Válaszolt a kormány az EB-nek, közben drágulnak a távközlési szolgáltatások

A magyar kormány válaszolt az Európai Bizottságnak a telekommunikációs szektorra kivetett különadó miatt- írja a Napi Gazdaság.

A kabinet sajnálattal vette tudomásul, hogy az Európai Bizottság a különadóval kapcsolatos magyar érveket elutasította.

Budapest továbbra is kitart amellett, hogy a különadó nem tartozik az engedélyezési irányelv hatálya alá, és nem ellentétes az uniós joggal. A következő lépés, hogy az Európai Bizottság lezárja az eljárást, vagy az Európai Bíróság előtt folytatja, ezt követően a bíróság dönt.

Közben több millió előfizető számára drágulnak jövőre a távközlési szolgáltatások - írja Népszabadság. Az áremelésről szóló tájékoztatókat a szolgáltatók ezekben a napokban, hetekben postázzák előfizetőiknek. A cégek a megváltozott piaci körülményekre és az inflációra hivatkoznak. A piacon több mint másfél éve csökken az előfizetők száma. Közben romlik a fizetési fegyelem. A szolgáltatók idén minden negyedévben csökkenő bevételekről és profitról számoltak be. Mindemellett folyik a drága hálózatfejlesztés, fizetni kell a távközlési különadót is, ami szektorszinten évi 61 milliárd forint.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.

2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld

Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni

Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.